نصب دوربین مداربسته در طلا فروشی

دوربین مداربسته در طلا فروشی

امنیت در صنف طلا فروشی بسیار حیاتی و مهم است و استفاده از دوربین مداربسته امری ضروری تلقی می گردد . 

در طلا فروشی ها به دلیل وجود طلا و جواهر آلات و وجه نقد ، تامین امنیت بسیار حائز اهمیت است . 

تامین امنیت طلافروشی با پوشش کامل همه نقاط میسر می گردد و باید توجه داشته باشید، هیچ نقطه کوری که خارج از دید دوربین باشد نباید وجود داشته باشد . 

در طلا فروشی کدام نقاط باید مورد پوشش دوربین مداربسته قرار گیرند ؟

۱- ورودی های طلافروشی

۲-  ویترین بیرونی طلا فروشی

۳- گاو صندوق 

۴- محوطه داخل طلا فروشی 

۵- درب ورودی طلا فروشی

۶- پیشخوان طلا فروشی 

۷- ترازو 

معرفی دوربین و نحوه نصب صحیح دوربین برای نقاط مهم

♦ برای بخش ورودی طلا فروشی ها که معمولا در بیرون از مغازه است دوربین های دام یا بولت با رزولوشن بالا و کیفیت خوب مناسب است

♦ برای قسمت ویترین ، شما حتما باید از دوربین هایی با کیفیت بالا و دارای سنسور  WDR سخت افزاری استفاده کنید. در نظر داشته باشید حتما از برند های خوب استفاده گردد، زیرا به دلیل استفاده از نور زرد طلا فروشی ها در صورتی که شما دوربین های با کیفیت بالا و یا  یا سنسور WDR  انتخاب نکرده باشید روی کیفیت و رنگ بندی آن تاثیر منفی  فراوانی خواهد داشت .

♦ تامین امنیت گاو صندوق اهمیت دارد برای این بحث حتما  از دوربین با کیفیت مناسب استفاده شود .

♦ برای محوطه داخل طلا فروشی می توان از دوربین مداربسته دام یا بولت با رزولوشن بالا استفاده کرد.  در صورتی که نور زیادی در محل وجود دارد از دوربین با قابلیت WDR استفاده شود . حتی المقدور زاویه دوربین ها برای نقاط مهم مانند کنار پیشخوان رو به رو باشد که چهره مشتری و ارباب رجوع مشخص باشد.  اگر از دوربین و DVR ، با قابلیت تشخیص چهره هم استفاده شود . می تواند نتیجه به مراتب بهتری داشته باشد .

۱-  برای درب ورودی شما زاویه دوربین رو به رو باشد و دوربین مورد استفاده قابلیت Face Detection تشخیص چهره داشته باشد که کمک بسزایی برای تشخیص سارقین و اتفاقات احتمالی می تواند داشته باشد.

۲- برای پیشخوان طلا فروشی حتما از دوربین ، قابلیت WDR و لنز زوم استفاده شود به دلیل این که اجزا و چیز های کوچک هم دیده شود مانند انگشتر و جواهرات کوچک و حتی المقدور اگر بتوانید ماشین حساب و نحوه ی محاسبه را هم پوشش دهید فوق العاده است .

۳- برای پوشش دادن ترازو می توان از دوربین پین هول با رزولوشن بالا با قابلیت WDR استفاده کرد تا حتی اعداد روی آن و زون را مشخص کند و هم از اجزا داخل ترازو اگر توانستید این دو را تفکیک کنید و برای هر یک دوربین مجزا قرار دهیدیکی برای اعدادترازو و یکی برای سینی ترازو . 

پس از نصب دوربین ها شما باید تنظیمات دستگاه را انجام دهید. توجه شود هیچ کدام از دوربین ها روی حالت حساس حرکت تنظیم نشوند و در صورتی که از دستگاه و دوربین های مداربسته ای استفاده می کنید که قابلیت های هوشمند دارند مانند تشخیص چهره و … تنظیمات مربوط مورد بررسی انجام شود. برای دزدگیر هم توجه می شود حتما از سنسور پدال پایی و سنسور های تشخیص شکستگی استفاده گردد . 

دوربین مداربسته در طلا فروشی بسیار مهم است و می تواند یار و کمک کار خوبی باشد به نیروی انتظامی برای کشف سرقت و جلوگیری از سرقت و پشتیبان بسیار مناسبی برای حفظ سرمایه طلا فروشان عزیز است .

آیا دوربین مداربسته به تنهایی کافیست؟

قطعاً خیر…!

لذا پیشنهاد می شود دزدگیر هم نصب گردد زیرا دوربین مداربسته و دزدگیر مکمل یکدیگر هستند و دوربین مداربسته به تنهایی کارگشا نیست چرا که دوربین مداربسته اغلب بعد از اتفاق افتادن سرقت و برای مرور کردن و بررسی آن کاربرد دارد ولی در صورت نصب دزدگیر در لحظه اتفاق افتادن سرقت تا حدودی هیچ بازدارندگی هم وجود دارد ، البته در صورتی که دوربین مداربسته هم درست نصب شود امروزه دستگاه های DVR قابلیت هایی دارند که می توانند با اتصال به سنسور های تبعید شده و یا تنظیمات خاص کارهای شبیه دزدگیر هم انجام دهند و چنین بازدارندگی هم داشته باشند .

نتیجه گیری

در طلافروشی سیستم های حفاظتی مختلف نظیر دوربین مداربسته ، دزدگیر اماکن و دستگاه های مه ساز جهت بالا بردن سطح امنیت محل باید استفاده شود . 

۱-  دستگاه دزدگیر اماکن برای پیشگیری از سرقت در زمان حضور و یا عدم حضور صاحب مغازه 

۲-  سیستم دوربین مداربسته جهت ثبت تصویری سرقت ها و زمان حضور و عدم حضور صاحب مغازه طلا فروشی 

۳-  دستگاه مه ساز جهت پیشگیری از سرقت های در زمان حضور صاحب مغازه و زورگیری های مسلحانه 

نکته مشترک همه سیستم های فوق می تواند کیفیت سیستم مورد استفاده باشد . 

با توجه به حساسیت شغل طلا فروشی توصیه می شود حتی از سیستم های با اصالت و برند های با کیفیت استفاده کنید .

ارسال نظر